Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už před zápasem bylo jasné, že Liberec bude v obraně oslabený. Do duelu proti ještě nedávno patřícímu článku Třince nemohl nastoupit současný hráč Liberce Jan Výtisk. V podmínce Ocelářů totiž bylo, že Výtisk nesmí zasáhnout proti utkání s svým bývalým klubem, jinak by přestup neakceptovali.Obrazek

V 1.třetině se hrál svižný hokej. V úvodu si oba gólmani sáhli na kotouč a trochu více ze hry měly liberecké šelmy. Celou Tipsport arénu probudil k životu Pavel Kašpařík, který se dokázal prosadit jako první. V čase 9:37 si Vantuch najel do rohu u mantinelu, aby mohl nahrát najetému Kašpaříkovi, nutno dodat, že měl i potřebnou dávku štěstí. Do jeho rány si totiž sáhl jeden z třineckých hráčů, a tak puk po teči prošel mezi Hamerlíkovými betony. Hrál se opravdu svižný a rychlý hokej téměř bez přerušení. První vyloučení přišlo až v čase 13:42, když se provinil domácí Jiří Moravec hákováním. Do konce třetiny už se ale stav neměnil.

V prostřední části hry se mnohem více přitvrdilo. Po několik dobrých příležitostech na obou stranách se prosadil v přesilové hře 4 na 3 Růžička střelou mezi Pincovými betony (Zíb, Cartelli). Později měl však mnohem více práce třinecký gólman Hamerlík, až na výjimku, kdy při vlastní přesilovce měl Pinc štěstí, že dělovou ránu od jednoho z Ocelářů vytěsnil pouze před sebe. Poté již byl vidět pouze jeden tým, a to Liberec. Diváci se jen mohli chytat zahlavu, co jejich šelmy propásli za šance. V rozmezí 4 minut měl Liberec kolem 4 jasných gólových šancí, Nedvěd dokonce trefil tyč! Skóre se však ne a ne posunout i díky skvělémuobrannému  zákroku Hrabala, který musel zastoupit Hamerlíka. Zápas však nedohrál, po faulu jednoho z libereckých hráčů musel odejít do kabin.

ObrazekVe 3. třetině měl ve 42.minutě velkou šanci Liberec. Do úniku 2 na 1 jel Kašpařík s Bartovičem, ten nakonec nahrál druhému jmenovanému ale ani tato šance neskončila gólem. Hamerlík bezvadným zákrokem zhatil šance domácích jít do brzkého vedení. Následovala řada vyloučení při kterých ale žádná větší šance nebyla. Liberec paradoxně udeřil až při hře 5 na 5, když se v úniku dokonce 3 na 1 prosadil Petr Nedvěd(Blatný, Podkonický). Třinec měl poté dvě dobré příležitosti z holí Květoně a Peterka.Ani jeden se však neprosadil. Poté však přišla minuta hrůzy z pohledu domácích. Nejdříve v čase 15:28 po krásném pasu od Martina Růžičky střílel do černého Ladislav Kohn(Růžika, Malec) a za dalších 51 sekund strhl vedení na svou stranu David Květoň(Cartelli,Bonk). Na tento elektrický šok už domácí nestihli odpovědět ani přes výhodu 6 proti 4 v závěru utkání...

Po zápase hledal těžce slova střelec jedné branky domácích, Pavel Kašpařík: " Nemám slov, udělali jsme dvě hrubé chyby, ten zápas byl pro nás 54 minut dobře rozehraný a pak tohle, s těmito chybami nemůžeme vyhrát"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář